Kraslice 2010

Po roční odmlce se opět konala jedna z prvních soutěží na začátku sezóny, a to 24. dubna v Kraslicích. Náš sbor zde reprezentovalo družstvo žen.

Celým soutěžním dnem nás provázelo slunečné počasí, což nám přidalo na náladě a soutěživosti. Na nepříliš tradiční trati pro požární útok – asfaltové silnici své síly změřilo celkem 8 družstev žen a 11 družstev mužů. Tato soutěž byla první letošní soutěží, která je zařazena do Karlovarské ligy v požárním sportu.

Po prvních pokusech nasadilo naše družstvo žen, jež startovalo jako druhé, slušnou laťku s časem 23,6 s a prozatím si drželo 1. místo. U mužů velelo s časem pod 20 vteřin družstvo z Mírové. Po krátké pauze na polední občerstvení se běžely druhé pokusy. Mírovští muži si svůj čas ještě vylepšili a prvenství udrželi. Druzí skončili muži z Březové a třetí domácí Krasličtí. Naše ženy ohrozilo družstvo z Dalovic, s časem o 1 desetinu vteřiny horším, které nakonec získalo 3. místo. Více nás ohrozilo družstvo žen z Mírové, které bylo o vteřinu a pár desetin rychlejší. Skalenským ženám tak patří krásné 2. místo.

První letošní soutěž jsme si náležitě užili a těšíme se na další, a to 15. května na domácím poli ve Skalné!