Krajská soutěž - dospělí

Krajská soutěž v požárním sportu Karlovy Vary

Dne 23. srpna se konala na stadionu AC Start v Karlových Varech krajská soutěž v požárním sportu mužů a žen. Tuto soutěž pořádalo Krajské sdružení  hasičů Karlovarského kraje ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů Karlovy Vary. Na toto klání přijelo 10 družstev  mužů a 10 družstev žen z Karlovarského a Plzeňského kraje. Za okres Cheb soutěžilo v kategorii muži družstvo z Plesné posílené o dva borce ze Skalné a to o Martina Jíšku a Karla Štolbu. V kategorii ženy reprezentovalo okres Cheb  družstvo ze Skalné, které bylo posílené Kateřinou Sasovou z Křižovatky a Michaelou Grůzovou z Plesné. Soutěžilo se v disciplínách 100 m s překážkami ( každý soutěžící měl 2 pokusy, počítalo se 6 nejlepších časů),  požárním útoku a nakonec se běžela štafeta na 4x100 m s překážkami.

Soutěž začínala už v  7 hodin ráno a to tréninkem na disciplínu 100 m s překážkami. V 8 hodin byl slavnostní nástup a první rozběhy na 100 m s překážkami začali v půl deváté ráno. Běhalo se ve 4 drahách a to současně  vždy dva  muži a dvě ženy.  V této disciplíně běžely za družstvo ze Skalné Kateřina Vacková, Klára Vacková, Míša Grůzová, Káťa Sasová, Petra Kratochvílová a  Káťa Schveinerová. V tomto běhu si sestry Vackovy udělaly své osobní maxima a podílely se na druhém místě v této disciplíně. Výborný výkon podala Káťa Schveinerová, která i přes  mírné zaváhání v obou rozbězích obsadila pěkné druhé místo. V mužské kategorii se v běhu na 100 m s překážkami dařilo Karlu Štolbovi který si vylepšil svůj osobní rekord v této disciplíně na 20,01 s. Bohužel už se tolik nedařilo Martinu Jíškovi, proti kterému se spikla časomíra a při jeho kvalitních pokusech nesepnula. Proto je musel opakovat a to už se mu tolik nedařilo. V této disciplíně družstvo  z Plesné skončilo jen o pár desetin druhé.

Ve 13.30 přišli na řadu požární útoky. Nejdříve běželi muži a potom ženy. Muži z Plesné po slušném výkonu  obsadili druhé místo. Ženy ze Skalné chtěly dosáhnout pěkného času, ale bohužel se jim nepovedl nástřik  na terče, a proto  skončily na třetím místě.

Po dokončení požárních útoků přišla na řadu štafeta na 4x100 m s překážkami, ve které skončilo družstvo z Plesné zase na druhém místě a na druhém místě také skončilo v konečném pořadí. Ženy ze Skalné běžely štafetu ve složení Káťa Schveinerová  ( okno ), Káťa Sasová ( nízká překážka ), Petra Kratochvílová ( kladina + hadice) a Míša Grůzová ( minimax ).  Tato štafeta jim vyšla perfektně a časem 73,25 s vyhrály štafety na 4 x 100m. Bohužel ani to našim ženám nepomohlo k postupu na mistrovství republiky a skončily na výborném 2. místě.

Všem kteří reprezentovali naše město a okres blahopřeji a doufám, že příště už postoupí na Mistrovství České Republiky.